Evinizin Yapı Teknolojisi Marketi...

Filli Boya Renkleri İle Yaşamınız Bir Anda Değişsin!

Boya sektöründe her zaman ilklerin firması olan Filli Boya’dan ColorExpress Renklendirme Sistemi “KİŞİYE ÖZEL RENK ÜRETİMİ”… Boyada Avrupa’nın en bilinen markası Caparol tarafından geliştirilen ve Filli Boya tarafından Türkiye’ye sunulan ColorExpress Kişiye Özel Renk Üretimi, farklı renklerin kesin tanımlarının yapılabilmesini sağlayan bir sistemdir. Bu sistem içinde istenilen renk tonunu tanımlamak ve insan gözünün algılayabileceği tüm renkleri elde etmek mümkündür. İnsan gözünün algılayabileceği tüm renklerin eksiksiz ve kesin tanımını yapabilmek için, her rengin bulunduğu noktanın aydınlık, renk doygunluğu ve renk tonu alanları içindeki sayısal değerleri bilinmelidir. ColorExpress Kişiye Özel Renk Üretimi ile; ister bir litre ister yüz litre olsun, istediğiniz renk, ton ve miktarda boya, Filli Boya’nın Renklendirme Merkezleri’nde (Renklendirme Makinesi olan Filli Boya Bayileri'nde) size özel olarak hazırlanır. ColorExpress sistemden faydalanmak isteyen kişi Türkiye’nin hangi noktasında olursa olsun herhangi bir Filli Boya bayisinden de bu hizmeti alabilir. Bugüne kadar bölge şefliklerimiz içerisinde verdiğimiz bu hizmeti, daha da yaygınlaştırmak ve siz değerli müşterilerimize en iyi hizmeti sunmak amacıyla Filli Boya ColorExpress Renklendirme Makineleri ile tüm bayilerine yayılıyor…

ColorExpress Renklendirme Sisteminin Özellikleri ColorExpress renk kartelası 1108 renk ve 50 renk tonu grubundan oluşmaktadır. Bir ton grubu sayfası en fazla 6 renkten oluşmaktadır. ColorExpress renklendirme sistemi ile 3D ColorExpress Renk Kartelasına ek olarak , çok bilinen uluslararası renk kartelaları (Ral,NCS..vs) dahil 20.000 farklı renk alternatifi sunmaktadır. ColorExpress Kişiye Özel Renk Üretimi ile üretilen renkler yıllar sonra yine renk tutturma sorunu olmaksızın defalarca üretilebilmektedir. ColorExpress Renklendirme Makineleri en ileri teknoloji ürünü olup, Avrupa ile aynı anda Türkiye’de hizmet vermektedir. ColorExpress Renklendirme Sistemi ile üretilen tüm solvent bazlı Filli boya ürünleri “KURŞUNSUZ ve AROMATSIZ” olarak üretilmekte, solvent bazlı pastalar ile renklendirilmekte, boya ustaları ve ürünü kullananlar için sağlıklı yaşam mekanları sağlanmaktadır. ColorExpress Renklendirme Sistemi, Caparol’ün “Avrupa Tarihi Eser Koruma Kuralları” özenle dikkate alınarak hazırlanmıştır. İç ve dış cephelerde geçmiş değerlerin korunması, günümüzün moda tonları ve gelecekteki yeni renk trendlerine yönelik geniş imkanlar sunmaktadır. ColorExpress Kişiye Özel Renk Üretimi ile hem su bazlı hemde solvent bazlı ürünler renklendirilebilmektedir. Türkiye’de su bazlı boyaları su bazlı pastalarla, solvent bazlı boyaları solvent bazlı pastalarla renklendirme teknolojisine sahip tek renklendirme sistemi, ColorExpress Renklendirme Makineleri ile yapılmaktadır. Bu nedenle ColorExpress Renklendirme Makinelerinde üretilen boyanın kalitesi, universal pastalarla renklendirilen ürünlere göre çok daha üstündür. ColorExpress 3D Concept Dış Cephe Renk Uyum Kartelası 3D Concept Renk Uyum Kartelası, mimari tasarımlar için hazırlanmış 158 dış cephe renk uyum grubundan oluşmaktadır. 3D Concept, mekanların dış cephelerinde uyumlu görünüm oluşturmak amacı ile, Caparol'ün renk tasarım stüdyolarında, mimar ve dekoratörlerden renk uyum onayı alınarak hazırlanmıştır. Mimarlar, dekoratörler, taşeronlar ve Filli Boya satış noktaları, bu kartela sayesinde dış cephelerde müşterilerine renk seçme konusunda benzersiz alternatiflerle yardımcı olabilirler. Karteladaki renk tonları Caparol 3D ColorExpress Renk sisteminden alınmıştır. Her renk uyum grubu (kartı) 5 farklı renk tonundan oluşmaktadır ve bunların her biri bir yapı elemanı ile eşleştirilmiştir. Böylece, her renk uyum grubu bir konsept oluşturmaktadır.
Dış Cephe Renk Uyum Grupları
• Söveler: Dış cephelerdeki düşey ve yatay ayrıştırma elemanları. Örneğin profiller, pervazlar, söveler. • Cephe 1: Ana Cephe • Cephe 2: Vurgulanması gereken cepheler. Örneğin cephe çıkıntıları, çıkmalar, cumbalar, merdiven boşlukları. • Su Basmanı Üzeri • Kapı-Pencere: Özellikle vurgulaması gereken küçük yapı elemanları. Örneğin kapılar, pencereler, korkuluklar.