Evinizin Yapı Teknolojisi Marketi...

1927 'den beri...

Türkiye Cumhuriyeti'nin ilk yıllarında yeniden yapılanma çalışmaları hızlandırılmış, o tarihlerde yapılan araştırmalarda kiremit yapımına en elverişli toprak Eskişehir'de bulunmuştur, o yıllarda Eskişehir'e gelen Atatürk, ziyareti sırasında aralarında Sabri Kılıçoğlu'nun da bulunduğu Eskişehir'li iş adamlarıyla bir araya gelerek bu yapılanma çalışmalarında önemli rol oynayacak tuğla ve kiremit fabrikası kurulması talimarı vermiştir. Zamanın en modern makineleriyle üretimin yapıldığı fabrikada Kılıçoğlu ürünlerinin bugün de devam eden yüksek kalitesinin temeli o günlerde atılmıştır.
1949 yılında kurulan Türkiye'nin ilk modern kiremit üretim fabrikasıyla birlikte Kılıçoğlu'nda gelişim sürekli devam etmiştir.1974 yılında Yalçın Kiremit Fabrikası, 1996 yılında Endel Kiremit Fabrikası'nın faaliyete geçmesi Kılıçoğlu için dönüm noktaları olmuştur.Savaş Özaydemir'in 1992 yılında Yönetim kurulu başkanı olmasıyla kurumsallaşma ve markalaşma yolunda önemli adımlar atılmıştır.
Kurulduğu günden bu yana milyar adetten fazla kiremit üretimi gerçekleştiren Kılıçoğlu sürekli araştırma ve geliştirme çalışmaları neticesinde ürünlerinde ve hizmetlerinde çeşitlilik sağlamış,